שיטות טיפול

PRP - טיפול בטסיות

ובעברית – טיפול בפלזמה עשירה בטסיות

נשירת שיער / דילול שיער / התקרחות – רקע

נשירת שיער הינה תהליך טבעי. מידי יום נושרות כ-100-200 שערות באופן טבעי כחלק מהתחדשות השיער.

התקרחות אנדרוגנטית בגברים: התקרחות המושפעת מההורמון DHT השייך לקבוצת האנדרוגנים. הורמון זה מתחיל תהליך של הזדקנות זקיק השערה, במהלכו השיער הולך ומדקק עד למצב של איבוד זקיק השיער והתקרחות. מקור ה- DHTהינו בהורמון הטסטוסטרון, ההורמון גברי. 

גורמים לנשירת שיער והתקרחות

גנטיקה היא הסיבה העיקרית להתקרחות בגברים גם בגילאים הצעירים, היא בשל השפעת הורמון ה- DHT ממקור טסטוסטרון שגורם להזדקנות זקיק השיער. הנטייה על רקע זה עוברת בתורשה. לעומת זאת, חוסרים בויטמינים ומינרליים בשל תזונה לקויה או ספיגה לקויה, מאפיינת נשירת שיער דיפוזית בעיקר אצל נשים בגילאים הצעירים.

נשירת שיער / דילול שיער / התקרחות – רקע

נשירת שיער הינה תהליך טבעי. מידי יום נושרות כ-100-200 שערות באופן טבעי כחלק מהתחדשות השיער.

התקרחות אנדרוגנטית בגברים: התקרחות המושפעת מההורמון DHT השייך לקבוצת האנדרוגנים. הורמון זה מתחיל תהליך של הזדקנות זקיק השערה, במהלכו השיער הולך ומדקק עד למצב של איבוד זקיק השיער והתקרחות. מקור ה- DHTהינו בהורמון הטסטוסטרון, ההורמון גברי. 

טיפול PRP

הטיפול בפלזמה עשירה בטסיות – (PRP – Platelet Rich Plasma) הוזכר לראשונה בספרות המדעית ב- 1954. בתחילה נעשה בו שימוש בתחומי האורתופדיה בעיקר בפציעות ספורט (פציעות שריר – שלד, גידים, מפרקים, עצמות, סחוס) ועוד. טיפול בטסיות לנשירת שיער בגברים ונשים דורש טיפולים חוזרים. הטיפול מבוסס על הזרקת טסיות מפלזמת הדם של המטופל עצמו. לוקחים כ-20 מ"ל דם ורידי, בדיוק כפי שלוקחים דם לכל בדיקת מעבדה מהזרוע. לאחר נטילת דגימת דם, מפרידים את מרכיבי הדם ע"י צנטריפוגה ומשתמשים רק בטסיות הדם בשל חלבוני פקטורי הגדילה שנמצאים בהם בכמות רבה. את הטסיות מזריקים לקרקפת על מנת שפקטורי הגדילה הללו יביאו לעצירת הנשירה ולהתחדשות הצמיחה של זקיקי השיערה. ניתן גם להשתמש בהזרקת הטסיות לעור הפנים להצערת העור וטיפול בנשירת שיער ע"י PRP נמצא בשימוש בכל העולם.

 

טסיות בעור עוברות תהליך שפעול שבמהלכו משתחררים חלבונים מעוררי צמיחה, ומשפיעים על צמיחת שיער וקולגן (בעור הפנים). הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת בטכניקת מזותרפיה רגילה. תהליך ה- Rejuvenation נמשך כ-180 יום, אולם האפקט הקליני יכול להתארך יותר עקב יצירת קולגן ואלסטין חדשים.

בחירת מטופלות/ים בתחום נשירת השיער והפנים

למי מיועד הטיפול

הטיפול בנשירת שיער מיועד לגברים ונשים בכל הגילאים הסובלים מהתקרחות או דילול שיער. לפני טיפול יש לבצע בדיקות דם עדכניות הללו: ספירת דם, רמת ברזל, פריטין TSH, ויטמין B12, חומצה פולית וויטמין D.

התוויות נגד לטיפול ב-PRP  כוללות מחלות המשפיעות על תפקוד הטסיות, ספירת טסיות נמוכה, דלקות באזורים המיועדים להזרקה, מחלת חום, מחלות כרוניות של הכבד וטיפול בנוגדי קרישה. מומלץ להפסיק לקחת נוגדי קרישה (אספירין, קומדין) כשבוע לפני הטיפול.מניעת כאב בהזרקה–  ע"י מריחת קרם הרדמה מקומי חזק פי 3 מ- EMLA למשך 45-30 דקות לפני ההזרקה בטיפול בקרקפת.
תופעות לוואי בקרקפת – נדירות. ייתכנו שטפי דם קלים מהליך הדקירה אשר ייעלמו תוך ימים ספורים. תיתכן אדמומיות שתיעלם בדר"כ תוך 2-3 ימים.

 

 

 

שיטות הזרקה שונות
ישנם הבדלים משמעותיים באופן הטיפולים הנעשים בין מרפאה אחת לשנייה.
ההבדל המשמעותי הוא צורת העשרת הטסיות ואופן הזרקת הטסיות לקרקפת.

כמעט בכל מקום בארץ ובעולם בו מבוצעים טיפולי ה – PRP נעשה שימוש במזרק עם מחט רגילה על מנת להחדיר את טסיות הדם לקרקפת. הזרקה באמצעות מזרק רגיל היא מאוד כואבת למטופל ומאוד איטית.

יתרה מכך, הזרקה באמצעות זריקה מאפשרת רק נקודת הזרקה בודדת שמשפיעה על הרדיוס סביב לנקודת ההזרקה בלבד.

לעומת זאת, היתרון המשמעותי במרכז הרפואי שלנו, הוא שימוש באקדח להזרקה.
הזרקה המבוצעת באמצעות אקדח מאפשרת לבצע יותר מ 2,500 הזרקות בטיפול בודד ולהתפרש על אזור הרבה יותר גדול מאשר בזריקה בודדת.

 

שימוש בטיפולי PRP לאחר טיפולי השתלות שיער

לאחר טיפולי השתלות שיער אנו ממליצים לחזק את תהליך הצמיחה של השיער החדש עם טיפולי PRP באזור המושתל. הזריקה הראשונה ניתנת כחלק מטיפול ההשתלה עצמו – הלקוח יקבל זריקת PRP  במעמד ההשתלה. זריקה שנייה תומלץ כחודשיים לאחר הטיפול.

אנו ממליצים לקבל במהלך השנה וחצי הראשונות לאחר הטיפול עד 6 זריקות נוספות, בהפרשים של לא פחות מחודשיים אחת מהשנייה.

בישראל מבצעים את זריקת הPRP רופאים בלבד ואנו מציעים את הטיפול ללקוחותינו בלבד במחיר מיוחד.

דילוג לתוכן