shutterstock_417301354
איילת גייר
איילת גייר

חברת איילת גייר שמה לה למטרה את הגשמת חלומם של אלפי גברים ונשים לשיער מלא ובריא, תוך הקפדה על שירות ללא פשרות, לרבות תמיכה וליווי צמוד גם לאחר שנה וחצי מתום הטיפול.
"יש אנשים שחיים בעולם של חלומות, יש אנשים שחיים במציאות ויש אנשים שהופכים את האחד לשני"

השתלת שיער במפרצים

תוכן עניינים

נשירת שיער היא דבר שאנשים רבים חווים ככל שהם מתבגרים. לרוב, הסימן הראשון לנשירת שיער הוא קו שיער נסוג. אנשים עשויים להבחין שקו השיער נע בהדרגה לאחור. שיער דליל או קרחות נפוצים במיוחד בצידי הראש או במפרצים.

נניח שאתה גבר בשנות העשרים המוקדמות לחייך עם סיווג נורווד 2 – במילים אחרות, אתה נאבק בתרחישי נשירת השיער הנפוצים ביותר, מפרצים בנסיגה. האם עליך להשתיל שיער, והאם כעת זה הזמן הנכון לעשות זאת? (עובדה ידועה מעט: נשים רבות סובלות גם כן מנסיגת מפרצים).

נשירת שיער במפרצים

בעוד שכל אדם שונה, אנו יכולים לבצע הכללות כלשהן. אם אתה גבר בשנות העשרה או תחילת שנות העשרים שלך רוב הסיכויים שהמפרצים הנסוגים הם תחילתו של דפוס של נשירת שיער עמוק יותר שיתרחש לאורך זמן. אם זה המקרה, זקיקים מהחלק האחורי של הקרקפת המושתלים למפרצים עשויים להשיג את המטרה לטווח הקצר למלא את אזור המפרץ, אך למעשה הם כנראה לא לטובתך לטווח הארוך.

הסיבה לכך היא שזקיקי שיער המושתלים החזקים יחזיקו מעמד לאורך זמן בעוד שלאחר ההשתלה תמשך ככל הנראה עוד שנים של התקרחות גברית נוספת, הכוללת נשירת שיער במפרצים. בתוך חמש שנים, אמנם יהיה לך שיער במפרצים בעקבות ההשתלה, אך מאחוריו יהיו אזורים דלילים, וכתוצאה מכך מראה מאוד לא טבעי. 

עם הזמן נשירת שיער נוספת עלולה לגרום להתקרחות בכתר, ואף לאובדן מוחלט של כל השיער למעט הגב והצדדים. בתרחיש הגרוע ביותר, איים של שיער חזק במקדשים יהיו מוקפים בים של קרקפת קרחת. ברור שזו לא תוצאה רצויה עבור אף אחד, ובכל זאת יש מרפאות בעלות שם רע לשיקום שיער, שלא תהיה להן שום בעיה לקחת את כספך כדי לבצע הליך השתלה כזה כאשר התוצאה הסופית הזו היא למעשה ידועה מראש.

מה בכל זאת אפשר לעשות?

למרבה המזל ישנן אפשרויות רבות שאינן ניתוחיות שיכולות לעזור לך לשמור על השיער שיש לך. לתרופות כגון רוגאין או פרופסיה יכולה להיות השפעה משמעותית בהאטה או אפילו בלימת נשירת שיער.

בואו נגיד שאתה גבר בן 50 עם נסיגה במפרצים. דבר אחד בטוח – אתה לא לבד. רוב הגברים יחוו נשירת שיער לפחות עד גיל 50, ואוזר המפרצים הוא האזור הנפוץ ביותר.

עדיין אובדן שיער דרמטי בעשור הבא וכתוצאה מכך סיווג Norwood 7 הוא כמעט בטוח לא בעתיד שלך. ההפסד שלך יהיה בדרך כלל איטי והדרגתי. אתה יכול להיות מועמד מושלם להשתלת קו שיער כדי לתת מענה לנסיגת מפרצים. בטכניקת מיצוי יחידת הזקיקים (FUE) ניתן למלא בצורה מדויקת ואמנותית את החסר- זקיק אחר הקיק.

בשני המקרים, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא למצוא מרפאה מנוסה מאוד ומכובדת. הימנע מרשתות המעסיקות אנשי מכירות כדי לנקוט בהליכים שאולי אינם לטובתך לטווח הארוך.

אתרים תרומה לנסיגת מפרצים

כאשר מטופל פונה לטיפול במפרצים נסוגים, ניתוח השתלת שיער הוא בדרך כלל אפשרות טובה. כדי שניתוחי השתלת שיער יצליחו, המטופל צריך להיות בעל זקיקי שיער בריאים שיכולים לשמש כתורמים. זקיקי שיער תורם מוסרים ממיקומם הטבעי בקרקפת ומושתלים לאזור בו התרחשה נשירת שיער.

אם נשירת שיער משמעותית, מציאת אתר תורם מתאים עשויה להיות קשה. עם זאת, כאשר נשירת שיער מרוכזת סביב המפרצים, לרוב ישנם אתרים תורמים פוטנציאליים רבים. ברוב המקרים זקיקי השיער יילקחו מהחלד הצדדי או האחורי של הקרקפת, שם השיער עמיד יותר בפני התקרחות גברית.

תוצאות ההשתלה במפרצים

תוך מספר שבועות לאחר ניתוח השתלת שיער, זקיקי שיער ייפלו מאתר הטיפול. מטופלים צריכים להבין שזה חלק נורמלי לחלוטין בתהליך הריפוי. כשלושה חודשים לאחר הטיפול, הזקיקים ייצרו שיער חדש. בהתחלה, שיער חדש עשוי להיות דק, אך הצמיחה והעובי יגדלו בהתמדה.

בין חצי שנה לשנה לאחר הטיפול בהשתלת שיער, הצמיחה צריכה להיות משמעותית. המפרצים יהיו מלאים וקו השיער אמור להראות בריא באופן טבעי.

אהבתם? שתפו:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים:
דילוג לתוכן