מה הגיל המומלץ להשתלת שיער?

תוכן עניינים

אחת השאלות הנפוצות ביותר שנשאלות במהלך התייעצויות היא: "מתי עליי להשתיל שיער?" או "מהו הגיל המתאים להשתלת שיער?"

גברים רבים מודאגים מכניסה מוקדמת מדי לתהליך השתלת שיער, ובמובן אחר, הם גם חוששים לחכות זמן רב מדי ולהיות 'זקנים מדי' להשתלה. אם כן, אז מה הגיל המתאים להשתלת שיער? האם זה משנה? האם מטופל יכול להיות צעיר מדי או זקן מדי? האם יש "גיל נכון" להשתלת שיער?

אז מבחינה טכנית, אין באמת גיל "נכון" או "לא נכון" להשתלה. כל עוד למטופל יש אזורי הקרחה או דילול על הראש, ביחד עם אזור תורם תקין (עורף והאזור מעל האוזניים) ואין שום בעיות רפואיות או כירורגיות נסתרות – מטופלים יכולים להשתיל בכל גיל. כל מטופל שנתן את הסכמתו ומבין את התהליך יכול לעבור השתלת שיער.

במובן הרחב ביותר, אין באמת "גיל מתאים" להשתלת שיער. רוב הלקוחות ירצו לטפל בנשירת שיער בגיל צעיר יותר. גברים ונשים בגילאי ה- 20 לחייהם רוצים להיראות טוב. אלו השנים היפות שלהם ולהיות קירח או בנסיגת שיער משמעותית בגילאים האלו זה לא נעים ולא סביר. (כאן המקום לציין כי אנו לא מבצעים השתלות מתחת לגיל 18, לרוב נמליץ לחכות לפחות עד גיל 20).


השתלת שיער בגילאי ה-20 מחייבת תיאום ציפיות מאוד ברור בנוגע לתהליך נשירת השיער שלכם.
השתלת שיער לא עוצרת את המשך נשירת השיער בשום גיל.
פגישות ייעוץ מגיל ה-20 ועד גיל 35 לפחות, מחייב הסברים נרחבים על נשירת שיער הורמונלית, ועל כך שהנשירה – ברוב מוחלט של המקרים – היא תופעה של פעילות הורמונלית של אנדרוגן שנקרא DHT הפוגע בזקיקי השיער. תהליך הפגיעה הוא איטי והדרגתי ומתרחש בעיקר במלבן העליון של השיער מקו המצח ועד תחילת העורף.

לא כל הגברים יקריחו עד למצב מלא של קרחת מבריקה (נרווד 7). יש גברים שיסיימו את תהליך ההקרחה רק בנסיגת מפרצים או איבוד שיער בקודקוד. מי שיש לו נטייה לאיבוד שיער הורמונלי, צפוי להתייצב רק לקראת גיל 40 צפונה. ייעוץ אחראי על השתלת שיער צריך להמליץ וליידע לקוחות צעירים (גברים), כי קיימת תרופה שיכולה לעזור ואף לעצור את המשך הנשירה, ולהסביר על תופעות הלוואי שלה – תרופות במרשם ופיקוח רפואי – פרופסיה/פניסטרייד.

מי משיג תוצאות טובות יותר: צעירים או מבוגרים? בהנחה שהמטופל "המבוגר" אינו סובל מבעיות בריאותיות (כמו סוכרת), או שיש לו היסטוריה ארוכה של הרגלי בריאות לקויים כמו עישון כרוני, עליו לעשות זאת בדיוק כמו מטופל צעיר. השתלת שיער היא פרוצדורה עם מינימום פולשנות והיא נקלטת היטב. השתלת שיער עמידה מאוד ונוטה לצמוח היטב כמעט בכל סביבה. זה לא רלוונטי לשיער המושתל אם הקרקפת היא "זקנה" או "צעירה", ההשתלה תצליח "להשתרש" ולצמוח כאשר ההשתלה נעשית על ידי צוות מנוסה.

האם יש דבר כזה "צעיר מדי" או "זקן מדי"? לכל גיל יש את היתרונות והחסרונות שלו בתחום ההשתלה. מושתלים בגיל צעיר יצטרכו לקחת בחשבון שתהליך ההקרחה שלהם עוד לא הסתיים, ואם הם לא יסתייעו בטיפולי מניעה להמשך נשירה, סביר להניח שההשתלה היום לא תהיה האחרונה והם יצטרכו השלמות בהמשך החיים. מצד שני כאמור להיות צעיר וקירח זה לא ממש נעים.

השתלות בגיל מבוגר יותר – 40-55 – בדרך כלל נראה יציבות של תהליך הנשירה ונוכל לתכנן השתלה יציבה על מצב ראש יציב. מדובר בגילאים שהנושא הבריאותי גם עולה על הפרק ובעיות כמו יתר לחץ דם, סוכרת ועישון, יש להם משמעות רבה בתהליך ההתאמה. אזור התרומה –העורף –  גם הוא "מזדקן" ויש יותר פסילות על רקע אזור תורם לא מספק לביצוע ההשתלה.

השתלות בגילאים 60-75  מאוד פופולריות בשנים האחרונות. תוחלת החיים כיום עולה וגברים ונשים רוצים להיראות טוב בכל גיל. אין שום סיבה לא להשתמש בכסף פנוי לשפר את הנראות, שיער על הראש מצעיר ונותן מראה בריא וחיוני. אפשר תמיד להציע לשלב או לעבור להשתלות שיער סינתטי למי שאין אזור תורם מספק. קיימים פתרונות מעולים כיום להשתלה קלה ולא פולשנית לאנשים שלא יכולים לבצע השתלת שיער טיבעי ממגוון סיבות.

מומלץ לבחור לבצע השתלת שיער באיילת גייר – החברה הבינלאומית להשתלות שיער. כך לא תופתעו לקרוא את המאמר הזה כי תקבלו הסברים מלאים והכנה טרום התהליך, כמו גם תוך כדי. אנו באיילת גייר מלווים אתכם בכל שלב ומקדימים להסביר ולהזכיר לכם מה טומן בחובו כל שלב בתהליך. התקשרו עוד היום 2127* ותנו לאיילת גייר –להעניק לכם מגוון פתרונות להשתלות שיער בארץ ובחו"ל.

אהבתם? שתפו:

מאמרים נוספים:

השתלות שיער ישראל טורקיה
צרו איתנו קשר
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
דילוג לתוכן