טיפולי ציפויים

טיפולי ציפויים

החיוך שלנו הוא המפגש הראשון שלנו עם אנשים. מראה אסתטי של שיניים הוא סוג של כרטיס ביקור ראשוני שמספר הסיפור שלנו. לדוגמא,  מועמד לתפקיד בכיר ויוקרתי לא יוכל להגיע לראיון עם סט שיניים עכורות, חומות או שיניים שבורות, היות ובצורה לא מודעת אפילו המראיינים לא יתנו לו עדיפות.

אם בעבר טיפול בשיניים פגועות, מוכתמות או לא ישרות היה תהליך ארוך, יקר ולא תמיד אפשרי, כיום הטכנולוגיה המתקדמת בתחום אסתטיקת השיניים מאפשרת מגוון אפשריות ופתרונות קלים ומהירים.

מגוון טיפולי אסתטיקת שיניים:

 • טיפול בשיניים שבורות ומוכתמות
 • טיפול במרווחים בשיניים
 • טיפול בשיניים בולטות, עקומות או לא אחידות (בגודל, בגבהים)
 • טיפול להחלפת גשרים וכתרים ישנים
 • טיפול הלבנת שיניים קבועה
 • טיפול לחיוך מלא ואחיד בשתי הלסתות

סוגי ציפויים

חרסינה
חומר דומה לזה שממנו מייצרים את רוב הכתרים ברפואת שיניים.
קרא עוד

ציפוי חרסינה – לומינרס
מותג אמריקאי המתמחה בציפויים דקים במיוחד אשר לא מצריכים השחזה מוקדמת של השיניים ומודבקים ישירות על קדמן השיניים. החיסרון שלהם הוא באי התאמה לכלל המטופלים ודרישה למצב שיניים לא חמור מאוד.
קרא עוד

ציפוי שינייםלמינייט
בשיטה זו משחיזים את השן כ-0.3 עד 0.5 מ”מ ומדביקים חזיתות מחרסינה לשיניים. מתאימים למקרים בהם נדרש שיקום שיניים קדמיות הרוסות, תיקון סדקים ושברים בקצוות, השלמת שיניים השונות מהשיניים הסמוכות לקבלת מראה אחיד, צמצום מרווחים בין השיניים ועוד. הציפויים נראים כמו עלים קטנטנים מחרסינה ובנוסף להיותם משפרי חיוך הם גם מחזקים את השן עליה הם מודבקים.

צבע השן והצורה החדשה שמתקבלת כתוצאה מהציפוי נראית טבעי לחלוטין ולא ניתן להבחין בכך שעברתם טיפול אסתטי. לציפויי הלמינייט יתרונות רבים כאשר הבולט שבהם הוא שהשיניים ״החדשות״ לא סופחות צבעים (קוקה קולה ומשקאות מוגזים עם צבעי מאכל, קפה, יין אדום וכדומה).
קרא עוד

קומפוזיט
הקומפוזיט הינו טיפול שמתאים למטופלים הסובלים מבעיה אסתטית קלה  ומצריך בעיקר מיומנות של רופא לביצוע השחזור. מדובר על ציפוי זול שיכול להישחק או להיסדק עם הזמן ודורש תחזוקה.
קרא עוד

פורצלן ויניר
ציפוי חזק מפורצלן אותו יוצקים על החלק החיצוני של השיניים לשיפור המראה האסתטי. כאשר מדביקים ויניר פורצלן על מבנה מוצק, כמו שיניים, הויניר פורצלן הופך לחזק עם עמידות גבוה ולאורך זמן רב. הפורצלן ויניר צובר תאוצה והשימוש בו הפך למבוקש בגלל קלות הטיפול והתוצאות לטווח ארוך המקנות למראה הכללי של המטופל יופי וחיוך נאה. בנוסף, ציפוי שיניים מפורצלן ויניר דומה לזכוכית ויש לו יתרון משמעותי על פני החומרים הדנטאליים האחרים וזאת בשל העובדה שהוא שקוף למחצה.

E Max
הגמישות של החומר היא קריטית ליכולתו לעמוד בכוחות של הפה מבלי להישבר. מחקרים הראו שהחרסינה ששמה E-max היא בעלת חוזק מצוין לכיפוף, וציפויים מסוג זה אמינים מאד. ציפוי E-max הוא בעצם ציפוי חרסינה לשיניים, העשוי מחומר אשר עובר עיבוד ודחיסה בלחץ גבוה. ציפוי שיניים emax יכול להגיע במגוון גוונים. מתאפיין במראה אסתטי מרשים וטבעי – בהשוואה לכתרים פשוטים יותר מסוגים אחרים. מערכת הכתר מסוג Emax כוללת שימוש בחומרים מתקדמים ובתהליך ייצור קפדני.

שלבי הייעוץ, בדיקה וטיפול

 • בדיקה – באמת ממרפאות הרשת ברחבי הארץ
 • צילום פנים – צילומים ע"י מצלמה דיגיטלית
 • ניתוח התמונות – הזנת התמונות למחשב שמבצע תכנון דיגיטלי מיוחד להתאמת הטיפול
 • הדמיה – גיבוש תוכנית טיפול והצגה שלה למטופל
 • המחשבה ויזואלית – הצגה ויזואלית בפה הלקוח להמחשת התוצאה הצפויה
 • אישור המטופל
 • ביצוע – שליחת התוכנית לביצוע במעבדה  – מחרטה דיגיטלית – לפני הדבקה

טיפולים הכוללים הדמיה מלאה טרום ביצוע

קבלת הדמיה דיגיטלית מלאה של הטיפול בתהליך הייעוץ
אפשרות לראות איך הפה ייראה בדיוק בסוף התהליך
אפשרות לביצוע תיקונים ביחד עם הרופא עד לקבלת מצג סופי ומאושר על ידי המטופל
ההדמיה עוברת למעבדה המתרגמת אותה בצורה דיגיטלית למטבע השיניים של המטופל
החומרים, כמו גם השיפור העצום באיכות הדבקים המחברים את הציפויים לשיניים, מאפשרים לנו היום להעניק אחריות לשנים רבות על התהליך.

אילו פעולות ניתן לבצע על מנת לשמור על תוצאות הטיפול לאורך שנים רבות?

ישנן מספר פעולות שאם נבצע אותן, נבטיח ברוב המקרים שמירה לאורך זמן רב על תוצאות הטיפול בהן: שמירה על היגיינת פה נאותה (צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום), הימנעות מלעיסה אגרסיבית שעלולה לפגוע בציפוי, הימנעות מחריקת שיניים ונקישות בשיניים. כמו כן מומלץ גם להימנע מהשפעות של גורמים היוצרים כתמים על השיניים בהם צריכת “צבענים” כגון יין אדום, תה, קפה, משקאות קלים בהם קוקה קולה. בנוסף, מומלץ לבדוק את ציפוי השיניים שלכם בבדיקה שגרתית שתיערך כל שישה חודשים על מנת לוודא שמבנה הציפוי תקין ושאין התרופפות.

עלויות

החיוב המקובל בשוק הוא תמחור עבור כל שן בנפרד. במרבית המקרים על מנת לייצר חיוך שלם אחיד ומושלם יש לבצע את הטיפול על רצף שיניים, מ- 4 – 8 שיניים מינימום.

מקרים אשר אינם מתאימים לציפוי שיניים:

שיניים לא בריאות
לפני שאפשר יהיה לעשות ציפוי שיניים חשוב לבדוק שבסיס השיניים עצמו יהיה חזק ועמיד, ללא מחלות חניכיים או בעיות ריקבון למיניהן.

שיניים חלשות
אם חלק גדול מהשן חסר או הוחלף מסיבה זו או אחרת, השן לא תהיה חזקה מספיק בכדי לתפקד עם ציפוי השיניים.

שיניים שאין להן מספיק אמייל
על מנת לעבור ציפוי שיניים בצורה יעילה יותר, צריך שתהיה שכבת אמייל מספקת, מפני שהאיטום נדבק טוב יותר לשן בעלת ריכוז אמייל גבוה יותר.

שחיקה או הידוק שיניים
לא מומלץ לבצע ציפוי שיניים היות ושחיקה והידוק של השיניים בתדירות גבוהה יכולים לסדוק או אף לשבור את הציפוי.

מנשך לא יציב
לא ניתן לעבור את ההליך בהצלחה מפני שהציפוי לא יחזיק מעמד באופן הרצוי.

ההבדל בין ציפוי להלבנת שיניים

הלבנת שיניים מבוצעת באמצעות מי חמצן בריכוזים שונים שתפקידו “להלבין” את השיניים, אולם, הלבנה זו מוגבלת ואין זה משנה באיזה טכניקה משמשים בהלבנה (בין אם בלייזר, בשיטת הסדים או הלבנה באמצעות קרן אור כחולה), שכן הלובן המקסימלי אליו ניתן יהיה להגיע תלוי בנקודת הפתיחה של המועמד לטיפול. ציפוי שיניים הוא עניין שונה בו ניתן לבחור ביחד עם רופא השיניים את צבע השיניים הסופי שיתקבל.

דילוג לתוכן