הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שיניים בלייזר

למה שיניים מצהיבות, משנות צבע או מוכתמות?

השן הטבעית שלנו עטופה בשכבת אמייל. עם השנים האמייל נשחק ולכן גם גוון השיניים משתנה. כמובן שגם גיל, גנטיקה, עישון, צריכה מוגברת של קופאין או אלכוהול, חוסר הקפדה על צחצוח שיניים ועוד יכולים לפגוע בשכבת האמייל. הציפויים בטיפול הינם בעמידות גבוהה ולכן לא נתונות להשפעה של כל החומרים שתוארו למעלה.

הלבנת שיניים באמצעות ציפויים מאפשרת לשלוט על צבע השיניים וליצור קשת שיניים יפה ברמת דיוק גבוהה עם התאמה מושלמת בין שן לשן. טיפול זה מאפשר לתקן כמעט כל בעיה של אורך,  צורה או צבע זוויות של שיניים בטבעיות. לעיתים במקרים מורכבים נדרש לערב טיפול אורתודנטי או ניתוחי חניכיים. חומרי השחזור בטיפולי ציפויים הופך להיות חלק בלתי נפרד מהשן – קשה יותר מהזיגוג הטבעי ועמיד בפני שחיקה והכתמה. (השן חוזרת לעמידות וחוזק כמו שיניים בגיל העשרה).

חשוב לדעת: למינציה היא לא תחליף ליישור שיניים, אלא טיפול אסתטי בסטיות ובמרווחים מינוריים בשיניים. במקרה של שחיקת שיניים מוגזמת, כתוצאה מהרגלים כמו חריקה מסיבית והידוק שיניים, לא תמיד ניתן לבצע הליך של ציפוי השן, בשל החשש לשבירתו.

ציפוי שיניים לא מתאים לכל אחד ולכל שן. חשוב לתאם בדיקת ייעוץ עם רופא השיניים לפני שתחליטו לקפוץ על הטיפול. אולי זה נשמע לכם מיותר אבל פגישת הייעוץ הזו תספק לכם הבנה רחבה יותר ותכוון אתכם לטיפול המתאים לכם ולהצלחה מרבית בתהליך.

לא מעט מטופלים חוששים שמא הצבע של הסתימות או הכתרים ישתנה בתוצאה מטיפול הלבנת השיניים. אז חשוב לציין כי הצבע של הסתימות ושל הכתרים יישאר בדיוק כמו שהוא ללא כל שינוי משמעותי. מה שכן עלול להיווצר חוסר התאמה בין צבעי השיניים, ולכן מוטב לבצע את ההלבנה על כל השיניים בחלל הפה.

חשוב מאוד שאת טיפול הלבנת השיניים לאחר בדיקה כללית של הפה כך תוכלו לדעת שאין לכם חורים או סדקים שאתם צריכים לטפל בהם טרם התחלת טיפולי ההלבנה.

הליך הלבנת השיניים הוא לא הליך חד פעמי, והשיניים שלכם לא יישארו לבנות לכל החיים. ככל שמתבגרים התוצאה של טיפולי הלבנת השיניים נעלמת, ולאט לאט הצבע המקורי חוזר לעצמו. לכן חשוב לבצע את הטיפול כל כמה שנים.

שיטות להלבנת שיניים

הלבנת שיניים ביתית באמצעות סד
מתאימים סד למטופל בתוכו נמצא חומר להלבנת שיניים.
המטופל צריך ללכת עם הסד והחומר על מנת לאפשר לחומר להיספג לתוך השן ולבצע את עבודת ההלבנה.
ישנה אפשרות לשים את הסדר בלילה – על מנת לא ללכת איתו במהלך היום. מדובר על טיפול ארוך טווח. החומר הפעיל בתוך הסד הוא בריכוז נמוך ולכן גם התוצאה הסופית לא תמיד מספקת ולא מתאימה לכל המקרים ויותר מתאימה למקרים קלים יחסית.

הלבנות שיניים במרפאה
שם יוכל רופא השיניים לעבוד עם חומרים בריכוז גדול יותר – הטיפול כולל חימום האזור וכאמור שימוש בחומר בריכוז גבוה יותר ולכן מתקבלת תוצאה מהירה יותר.

הלבנת שיניים בלייזר
הלבנת שיניים בלייזר היא תהליך פשוט ומהיר של מריחת ג'ל מבוסס מי חמצן בריכוז הנע בין 25 ל – 40 אחוז על השיניים לאחר מספר דקות, רופא השיניים חושף את אזור הג'ל ללייזר המיוחד שמסיר את הכתמים ומבהיר את צבע השיניים. בשיטה זו חומר מלבין נמרח על כל שן והחום הנוצר על ידי לייזר משפר את יעילותו ובסופו של דבר מזרז את התהליך של ההלבנה. בהליך זה משתמשים בג'ל הלבנה חזק שהלייזר מפעיל ומשפר לתוצאות מעולות תורמת משמעותית להסרת כתמים ורובד חיידקי. בגלל ריכוז החומרים הגבוה  ננקטים אמצעי זהירות מיוחדים להפחתת רגישות השיניים, כמו גם פתרונות שנועדו להגן על השפתיים, החניכיים ורקמות הפה

הטיפול אורך כשעה ומחולק ל2 שלבים אין הפסקות בזמן הטיפול
אחרי חצי שנה מורחים שוב חומר על השיניים וחוזרים לעוד חצי שעה של הקרנה לייזר על השיניים.

בכדי לשמור על תוצאות ההלבנה בלייזר לאורך עד שנתיים מיום הטיפול – חייבים להקפיד על הגיינת שיניים יומיומית.

יתרונות הלבנת שיניים בלייזר

  • מדובר על טיפול נטול כאב הליך שהוא קל ולא פולשני
    (לא נעים לשבת שעה עם פה פתוח וללא תזוזה אבל מדובר על אי נוחות לא על כאב )
  • מסיר כתמים קשים ששיטות הלבנה אחרות לא מצליחות להתמודד
  • מחזיק זמן ארוך יותר מכול הלבנה


חשוב!
לא לעשן – עישון גורם משמעותי להכתמה של השיניים
להימנע להפחית משקאות ומזונות כמו – יין תה רפה רוטב עגבניות פירות יער -טיפ – תשתו עם קשית ולא ישירות מהכוס 😊

דילוג לתוכן