טיפולי פלזמה

סוגי טיפולי הפלזמה נבדלים זה מזה בסוג המבחנות (פירוט בהמשך), מכשיר הצנטריפוגה (מהירות המכשיר לשמירה על תוכן פלזמה עשיר יותר) וכמות המבחנות בשימוש בטיפול אחד.
תוכן עניינים

טיפולי פלזמה
PRP / PRGF / I-PRF / CGF

רפואה רגנרטיבית הינה תחום ברפואה שמטרתו יצור של רקמה תפקודית המשפרת ומחליפה רקמה בעלת תפקוד חסר או לקוי. הטיפולים הביולוגים מאפשרים ריפוי טבעי של הרקמות בגוף בכל הגילאים. הטיפול מבוסס על הפעלת הטסיות של המטופל עצמו ויצירת גירוי והאצה של תהליך הריפוי והתחדשות של הרקמות. הטיפול מבוצע אחרי השתלת שיער הן באזורי ההשתלה והן באזור התורם, כטיפול מונע ולטיפול בדלילות ונשירת שיער מתמשכים.

אנו יכולים להשתמש בפלזמה מגופך כדי להקל, לעזור ולתמוך בתהליך הגדילה של תאי השיער הקיימים וכמובן לתמוך ולעזור בקליטה וצמיחה מהירה יותר של זקיקי השיער החדשים שלך לאחר ההשתלה.

סוגי טיפולי הפלזמה נבדלים זה מזה בסוג המבחנות (פירוט בהמשך), מכשיר הצנטריפוגה (מהירות המכשיר לשמירה על תוכן פלזמה עשיר יותר) וכמות המבחנות בשימוש בטיפול אחד.

הפלזמה, המופקת מדמך, מורכבת מחומרים פעילים אשר מאיצים את תהליכי ההחלמה והגדילה בגוף. מכשור צנטריפוגה משוכלל מבצע הפרדת טסיות, היינו הפרדת הפלזמה משאר רכיבי הדם.

מחקרים רבים הוכיחו יעילות גבוהה של זריקות פלזמה בודדות, שעשירות בחומרי גדילה, ל:

 • ריפוי פצעים והחזרת צמיחת השיער.
 • התחדשות הרקמות בקרקפת.
 • צמיחת כלי דם חדשים סביב זקיקי השיער שתורמות לשיפור ניכר בהזנת שורשי השיער.
 • שיפור בחלוקת התאים הדרושה להתפתחות תקינה של שיער בריא.
 • שיפור קליני בהתקרחות אנדרוגינית.
 • גידול בצפיפות השיער וקוטר השערה.
 • עליה ביחס השערות החזקות לעומת פלומתיות.
 • הפחתת תגובות דלקתיות מקומיות.
 • האצת עיצוב מחודש של רקמה שנפגעה בהליך דלקתי וריבוי כמות תאי הגזע וגודלן בקרקפת.


טיפול בגורמי גדילה הם מה שמאיץ את ריפוי הפצע ומחזיר את צמיחת השיער בהתקרחות.
המבחנות המיוחדות שאנו משתמשים בהן הם תוצר של שנים רבות של מחקר טכנולוגי. הג'ל שבמבחנות מאפשר:

 • לשמור על הפרדת אריתרוציטים (כדוריות אדומות) ולויקוציטים (כדוריות לבנות).
 • לשמור על איכות ספיגה גבוהה של החומרים המוזרקים בקרקפת.
 • לשמור על הוצאת הליקוציטים מפלזמה, שכן הליקוציטים הם הגורמים לתגובות אוטואימוניות של הגוף כגון פעילות DHT .

טיפול פלזמה ב- 3 שלבים

שלב ראשון
פעולה: לקיחת דם שגרתית מוריד בזרוע המטופל.
כמות: 2-4 מבחנות דם, תלוי בסוג המבחנה וגודל אזורי הטיפול בקרקפת.
גורם מבצע: אח.ות או רופא.ה.
משך זמן: 5 דקות.

שלב שני
פעולה: הכנת המבחנות להזרקה.
מבחנות הדם בהן ג'ל ההפרדה מוכנסות למכשיר צנטריפוגה מיוחד. התהליך מבצע בידוד של תאי הדם האדומים (הפסולת שיש בדם) מהחומר הצהוב = הפלזמה, שהוא החומר המועשר בדם.
ככלל, מערכת כלי הדם בגוף מובילה לכל האיברים שלנו את הפלזמה ומפנה פסולת בו זמנית. הזנה זו היא המפתח לתפקוד נכון ומלא של כל איבר ואיבר בגוף.

במבחנות שיוצאות ממכשיר הצנטריפוגה רואים הפרדה ברורה בין שכבת חומרי הפסולת שנשארים למטה (כבדים יותר) וצבעם אדום, לבין הפלזמה הצלולה, הצפה למעלה וצבעה צהוב.

משך זמן: 10 דקות

שלב שלישי ואחרון
רופא.ה או אח.ות שואבים את הפלזמה מהמבחנות. הרופא.ה מזריק.ה את החומר המועשר לקרקפת בהתאם לתכנון שבוצע מראש.
מעבר להזנה הממוקדת של הקרקפת, ההזרקה עצמה, שכוללת עשרות דקירות עדינות וקטנות על עור הקרקפת – זו פעולה שנקראת  מיקרו-נידלינג (Micro-Needling)  – יוצרת פציעה מבוקרת בכול אזורי ההזרקה לספיגה אופטימלית והחדרה מכסימלית של החומרי ההזנה.

מזו-תרפיה לקרקפת – מה ההבדל
במזותרפיה מבוצע תהליך מיקרו-נידלינג זהה לקרקפת להחדרת חומר כזה או אחר, לרוב מוזרקת חומצה היאלרונית בריכוזים שונים למטרות שונות.

בטיפול פלזמה אנו מזריקים את חומר הגוף שלך.
יש לכך יתרון עצום על פני הזרקה של חומר מהונדס ו/או מעבדתי (להבדיל מטבעי ומהגוף עצמו).

מה ההבדלים בין סוגי הטיפולים השונים?
PRP / PRGF / I-PRF / CGF

כל כמה שנים יוצאת גרסה משופרת של מבחנות שמאפשרת להשיג מיצוי גבוה יותר של החומרים הפעילים מהדם שלך, להשגת פלזמה מרוכזת ועשירת יותר בחומרי הזנה וגורמי גדילה.
השוני בין הטיפולים נובע מדור המבחנה (עליה נרשם פטנט) והשילוב עם סוג מכשיר הצנטריפוגה. יש הדדיות בפיתוח המבחנות ומכשיר הצנטריפוגה.

PRP – Platelet-Rich Plasma – פלזמה עשירה בטסיות
המושג PRP הפך לשם קוד לטיפולי פלזמה שכולל את הדור הוותיק ביותר (הדור הראשון) של המבחנות.
אלו מבחנות פשוטות המכילות נוזל בסיסי לשמירה על קרישיות הדם המופק מהוריד, ללא ערכים נוספים.
טיפולי פלזמה באמצעות מבחנות אלו זולים מאוד ביחס לטיפולי הפלזמה העדכניים והמועשרים.

I-PRF  – Injectable Platelet Rich Fibrin
ה- I-PRF נחשב לדור שני ומתקדם יותר לזריקות הדור הראשון PRP.
הוכח שהשימוש במבחנות החדשות, מביא לשרידות גבוהה משמעותית של גורמי גדילה שמשתחררים במהלך שבועיים לאחר ההזרקה בקרקפת (לעומת זמן קצר יותר בשיטה הקודמתPRP ). גורמי הגדילה הם האחראים ליצור סביבה טובה יותר לצמיחה מואצת ועל כן יש הצלחה גבוהה יותר בצמיחת זקיקי שיער והצלחתם.

PRGF– Plasma Rice in Growth Factors
PRGF הינו דור שלישי של טיפולי פלזמה הגיע מפיתוח וטיפולים מתקדמים ביותר בעולם לזירוז ושיפור ההחלמה לאחר פציעות ספורט. הטיפול הוא למעשה שדרוג נוסף של טיפול הPRP.
טיפול זה ממריץ את חידוש כלי הדם ואת חידוש השיער עצמו בתוצאות יוצאות מן הכלל.
הוכח שזריקות ספורות של פלזמה עשירה בגורמי גדילה הביאו להתחדשות רקמות בקרקפת, הפחיתו תגובות דלקתיות מקומיות והביאו לשיפור קליני בהתקרחות אנדרוגינית.
יעילות קלינית מוכחת בהאצת תהליך הריפוי והתחדשות רקמות מתוארת במספר רב של מאמרים בינלאומיים.

CGF – Concentrated Growth Factors PRGF
הינו דור רביעי ומתקדם של טיפולי פלזמה אשר הגיע מפיתוח טיפולים מתקדמים ביותר בעולם לזירוז ושיפור ההחלמה לאחר פציעות ספורט. הטיפול הוא למעשה שדרוג נוסף של טיפול הPRP.
טיפול זה ממריץ את חידוש כלי הדם ואת חידוש השיער עצמו ומביא לתוצאות יוצאות מן הכלל. הוכח שזריקות ספורות של פלזמה עשירה בגורמי גדילה הביאו להתחדשות רקמות בקרקפת, הפחיתו תגובות דלקתיות מקומיות והביאו לשיפור קליני בהתקרחות אנדרוגינית. במספר רב של מאמרים בינלאומיים תוארה היעילות הקלינית של טיפול זה בריפוי ובהתחדשות הרקמות.
CGF הינו הדור הרביעי והמתקדם ביותר שקיים כיום בטיפולי פלזמה.
שיטת טיפול זו מעודדת צמיחת שיער ספציפית אצל גברים ונשים ע״י הזרקה ישירה של גורמי גדילה בריכוז גבוה לצד תאי גזע.

יתרונות מבחנות CGF

 • המרצת ייצור הקולגן והאלסטין.
 • הגעה לריכוז גבוה באופן משמעותי לעומת מבחנות מדורות קודמים, של תאי גזע המבטיחים טיפול יעיל יותר בתהליך הריפוי והצמיחה של השיער.


מחקרים מראים שגורמי הגדילה המצויים בפלזמה עשירה בטסיות יכולים לעורר צמיחה של רקמה חדשה. הזנת הקרקפת בגורמי גדילה כאמור גורמים לתיקון של כלי הדם ושל השריר שמסביב לזקיק.
פעולה זו מאפשרת צמיחה מחודשת של השערה ועיבויה. מתקבל שיער עבה ומלא יותר.
במבחנת CGF יש כמות גדולה פי 4 של ריכוז גורמי גדילה בתוספת של תאי גזע המעשירים את הרקמה ומאפשרים התחדשות וזרימת דם טובה יותר באזורי ההזרקה. רקמת העור בקרקפת הופכת להיות חיונית ויעילה יותר בהצמחת ועיבוי זקיקי שיער, כיון שאיכות הקולגן והאלסטין גדלה ומשפיעה באופן ישיר על חיזוק זקיקי השיער.לאחר השתלת שיער, הטיפול יכול לעזור לעיבוי הרקמה של הקרקפת בסיבים ותאי גזע ובכך למקסם את תהליך הצמיחה של השיער המושתל.

הצוות הרפואי

מנהל רפואי - ארצי

ד״ר בן בוגן - רופא עור

ד”ר בן בוגן בעל תואר MD נשוי ואב לשתי בנות, מתגורר בעומר וחבר בארגון הישראלי לאסתטיקה.
ד״ר בוגן החל את דרכו המקצועית בתחום רפואת העור בבית החולים סורוקה בבאר שבע. החל  לימודי רפואה בבית הספר לרפואה דברצן שבהונגריה והשלים אותם באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ולאחר מכן ביצע את התמחותו במחלקת עור בסורוקה.

מנהלת רפואית

ד״ר עינב ברקוביץ - רופאת עור

המתמחה בשיער וטיפולי אסתטיקה רפואית מתקדמת. סיימה בהצטיינות את לימודי הרפואה ובעלת תואר כבוד M.D. Summa cum laude. בוגרת התמחות ברפואת עור ומין, במערך העור, ביה"ח בילינסון.
ד"ר ברקוביץ עוסקת באבחון וטיפול במחלות עור, שיער, נגעים עוריים ממאירים וטרום-ממאירים הן במבוגרים והן אצל ילדים. 

שיטות טיפול

CGF

Concentrated Growth Factor

באירופה פיתחו שיטת טיפול חדשנית ואפקטיבית בפלזמה שיטת טיפול זו משמשת לעידוד צמיחת שיער אצל גברים ונשים. הזרקה ישירה של גורמי גדילה בריכוז גבוה לצד תאי גזע. שיטת CGF – Concentrated Growth Factor, מתבססת על רקמות הנלקחות מהמטופל עצמו. לצורך הפקת חומרי המילוי נעשה שימוש בדם של המטופלים. לקיחת הדם מתבצעת במרפאה כמו בבדיקת דם רגילה.

PRGF

טיפול בפלזמה עשירה בפקטורי גדילה

זה טיפול אוטולוגי – בו אנו משתמשים לעזור לגוף באמצעים ובתכונות של הגוף עצמו. זה תחום ברפואה המתקדמת ביותר בעולם בימים אלו – רפואה רג'נרטיבית – משקמת. החידוש האחרון בביו-טכנולוגיה לקידום והתחדשות רקמות כגון עור, עצם ושיער באמצעות תאי הגזע שמקורם בפלסמת הדם שלך

PRP

Platelet Rich Plasma

לטיפול בפלזמה עשירה בטסיות יש חלק חשוב בתהליך קליטת השתלים אחרי השתלות שיער. אנו ממליצים לאחר חודשיים מרגע השתלת השיער לבצע טיפול זה. מדובר בהליך לא פולשני שמשמש לטיפול בפציעות ספורט, כולל נזק לגידים, לשרירים, לעצבים ולמפרקים, כאשר במקביל הוא מסייע גם להתחדשות העור. בטיפול זה מזריקים את דמו של המטופל לאזורים שונים בקרקפת.

גלריה

השתלות שיער בישראל
ופתרונות מתקדמים לנשירת שיער שיקום, שימור וטיפוח
צרו איתנו קשר
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
דילוג לתוכן