השתלת שיער גבות לנשים ולגברים

גבות הן חלק בלתי נפרד מעיצוב הפנים ומהבעות הפנים השונות שלנו. גבות מהוות חלק חשוב בהבעת רגשות ותקשורת לא מילולית.  אופנות משתנות גורמות לנשים להרים את הגבות מאוד, לעגל אותם, או לעשות אותם "שפיץ" - וכתוצאה מכך למרוט שוב ושוב את שיער הגבות בצורות שונות. פעולה זו יכולה לגרום לחלקן להפסיק לגדול ואף לגרום לנזק בלתי הפיך לזקיק השערה.

תוכן עניינים

השתלת שיער בגבות היא בעצם שחזור הגבות למי שהגבות שלו, מסיבות שונות, נפגעו, נשרו או שהן בתהליך הידללות משמעותי. חשוב לבחון אם שיער הגבות לא צמח למשך תקופה של לפחות שנה או שנתיים.

השתלת שיער בגבות הינו מקובע וטבעי, אינו מלווה בזיהומים אפשריים, בסיכון למחלות עור וגם בשינויים בגוון צבע הגבה. הטיפול מתאים לנשים וגברים שנאלצו להסתפק בטכניקות אחרות כגון – איפור קבוע, קעקוע, מיקרובילדינג, שיטת השערה וכו'.

הסיבות לנשירת שיער בגבות אצל נשים וגם גברים יכולות להיות מגוונות: כתוצאה מטראומה פיזית (תאונה, חום, כימי, חשמלי), מחלות (מערכתיות, גנטיות), תלישה עצמית אובססיבית (טריכוטילומניה), טיפולים כירורגיים (הורדת גידול), טיפולים רפואיים (הקרנות, כימותרפיה), בעיות גנטיות, מחלות עור וכן בעיות בריאותיות המשפיעות על נשירת שיער.

נשירה יכולה להיות רק בחלק מהגבה, לעומת דלילות בגבה כולה ואף העדר מוחלט של שערות באזור הגבה. ניתן לשחזר גבות על ידי השתלת שיער בשיטה החדשה FUE או בשיטת DHI . ההחלטה בין השיטות קשורה לכמות השיער הקיים על משטח העבודה של הגבה. במקרה של גבה ריקה משיער, ניתן לבצע בשיטתFUE . גבות דלילות לעומת זאת, נמליץ על שיטתDHI . השתלת שיער בגבות מצריך מיומנות אסתטית בתחום ההשתלות. השתלת שיער באזור זה של הפנים כולל הרדמה מקומית מקדימה ואלחוש האזור. המומחה המבצע את ההליך נוטל זקיקי שיער מאזור הקרקפת האחורי ומשתיל אותם בעדינות רבה בגבות.   

מדובר בבשורה מהפכנית בתחום השתלת שיער, הכוללת תכנון מקדים של הליך הטיפול – ציור הגבה, צפיפות השיער, זווית הגבה – ואז שחזור צמיחה טבעית של הגבה כולל כיוון השיער וצמיחתו.

בדרך כלל אנו משתילים גבה עבה יותר בכמה שורות בודדות – עיצוב הגבה הסופי יבוצע לאחר הצמיחה. עובי הגבה יאפשר משחק חופשי יותר בעיצוב הגבה החדשה.

מדובר באזור עדין מאד ובשל כך נדרשת רמת דיוק גבוהה במהלך הטיפול. חשוב מאד לתאם ציפיות ולהכין תכנית מקדימה שתעזור לקבוע את צורת הגבות הסופית לאחר ההשתלה. יש לקחת בחשבון את צפיפות השיער שניתן יהיה ליצור, את זווית הגבה וגם את אופן צמיחתן של השערות. חשוב לדעת שהשערות שהושתלו שומרות על אופיין גם לאחר שהושתלו במקומן החדש, בגבות, ולכן ימשיכו לצמוח לאורך במהלך השנה הראשונה. יחד עם זאת, לאחר מכן הן יקבלו את תכונותיו של המקום החדש שבו הן צומחות ואופי צמיחתן ישתנה ויתאים עצמו לאזור הגבה, כלומר לא יצמח לאורך.

לסיכום: השתלת גבות היא פתרון קבוע סופי ומצוין המסייע בהחזרת המראה המלא, האסתטי והטבעי של הגבות ותורם רבות לתחושת הביטחון העצמי.

אהבתם? שתפו:

מאמרים נוספים:

השתלות שיער בישראל
ופתרונות מתקדמים לנשירת שיער שיקום, שימור וטיפוח
צרו איתנו קשר
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
דילוג לתוכן